16Cze
Aktualności

H.E.R.O. Sella Ronda

HERO Sella Ronda to dla niektórych z nas, kolejne zmierzenie się z tym jednym z najtrudniejszych, wytrzymałościowych maratonów w Europie. Pierwszy podjazd 6km i 770m w pionie ! Na 32 km odcinek o długości 2,5 km z nachyleniem 18% – wytop łydy!

Jazda po Dolomitach i zachwycanie się tutejszymi widokami rekompensuje litry wylanego potu na niekończących się stromych podjazdach. Wydawałoby się szerokie szutrowe zjazdy są lekkie i przyjemne, ale ten rodzaj nawierzchni ma dziwnie mało-przyczepne właściwości i utrzymywanie równowagi na luźnej skale również wymaga mocnego skupienia i balansowania ciałem. To były szybkie zjazdy. Odcinki DH również fajne..do zejścia :). Bajeczne single i mnóstwo Italiano na kursie „kolizyjnym” (żeby Oni trochę pojeździli po Beskidach to by wiedzieli ,że po tych większych kamieniach też się da zjeżdżać/podjeżdżać) Rysianka Team na tej 86 km trasie z 4500 m przewyższeń mocno się eksploatowała, ale z „uśmiechem” na twarzy pokonywaliśmy stromizny.

Mimo ogromnego wysiłku jaki trzeba było włożyć w jazdę, na mecie można było sobie pogratulować za wytrwałość i konsekwencje w czasie tej kilkugodzinnej jazdy. Świetne zorganizowane zawody, ponad 4000 uczestników na dwóch dystansach (drugi – 60km/ 3200m) i wszystko sprawnie przeprowadzone.

Za rok 10th jubileuszowa edycja… ktoś się z Was… z nami wybiera? 🙂 Ciężko było rywalizować ze zwycięzcą Paez Leonem z Kolumbii, czy z Mistrzem Świata Albanem Lakatą… im wystarczyło 4h 28min na przejechanie naszego dystansu. My za to dłużej mogliśmy się zachwycać widokami Sassolungo czy Sella Group. W naszej kategorii (nie elita i bez licencji) wystartowało 550 zawodników z czego 106 nieukończyło (DNF).

Nasze miejsca:

220 m. Leszek Cygoń – 8h 46min

229 m. Tomek Trela – 8h 50min

353 m. Bogusław Faliszek – 9h 47min

381 m.Przemek Mazurek – 10h 03min

388 m. Darek Pluta – 10h 07 min

Zobacz więcej

DOŁĄCZ DO NAS