14Lip
Aktualności

II Duathlon Vertical Rysianka 2019

II Duathlon Vertical organizowany przez Rysianka Team wyzwalał wiele emocji. Na duathlon składała się część rowerowa 7 km/400m przewyższenia i część biegowa 3 km/300m przewyższenia. Po starcie zawodników orzeźwił mocny beskidzki deszcz, który w miarę zbliżania się do punktu zmian trochę zelżał. Na tzw „przepaku” po niespełna 28 minutach pierwsi pojawili się Jarek Smoleń z Mysłowic i Michał Czyż z Wisły – Motorola Bike Team. Jednak zaraz za nimi mocny Maciej Maciejowski z Rajczy nadrobił 1 minutę dzielącą go od pierwszej dwójki, która uzupełniła podium… i wygrał zawody.

Wśród kobiet nie było mocnej na Klaudię Pezdę z Wilkowic reprezentującą DoBoruSport Team. Na drugim miejscu uplasowała się Michalina Kużma z Cieszyna – Opony Serafinowski – zeszłoroczna triumfatorka kobiet naszych zawodów. A podium uzupełniła Katarzyna Buczyńska z Zakopanego TKN TATRA TEAM/TKH

Świetna atmosfera wśród uczestników i dobra sportowa rywalizacja to jest podstawa dobrej zabawy. Rysianka Team stawia na takie priorytety organizując zawody sportowe w naszym regionie.

Meta usytuowana była przy Schronisku PTTK na Hali Rysiance, gdzie finiszowali zawodnicy. Poczęstunek świeżutkimi drożdżówkami i radość po przekroczeniu linii mety rekompensowały trud włożony w jazdę i bieg.