01Maj
Aktualności

Klasyk Beskidzki

Od kilku lat, zawsze na 1 maja, Klub Kolarski Grupetto Gorlice organizuje wyścig szosowy znany pod nazwą „KLASYK BESKIDZKI”. Nie inaczej było w roku 2019, start wyścigu jak i biuro zawodów znajdowało się na terenie Baru „Pstrąg u Eda” w miejscowości Łosie niedaleko Jeziora Klimkowskiego. Urokliwa trasa liczyła 59 kilometrów po miejscowych podjazdach z bajecznymi widokami na Beskid Niski, na trasie 6 ciekawych podjazdów co dawało łącznie wzniosu około 1200 m.

W obecnym roku odbyła się już IX edycja Klasyku Beskidzkiego, z roku na rok wyścig zyskuje na popularności nie inaczej było teraz, gdzie limit 500 zawodników został bardzo szybko osiągnięty i niektórzy musieli obejść się smakiem rywalizacji na miejscowych podjazdach.

Na trasie znalazł się również nasz reprezentant Krzysztof „Chris” Łabno, który po śnie zimowym postanowił rozprostować kości na tak wymagającym wyścigu.

„Pierwsze koty za płoty w 2019 roku już za mną, noga i płuca przepalone, wyścig przejechany w jednym kawałku i bez defektu. Po przespanej zimie wynik gorszy tylko o 2 minuty, nie ma jeszcze tragedii.”

Krzysztof „Chris” Łabno
Zwycięzca Sebastian Druszkiewicz – IN Mogilany Cycling Team
Angelika Tlołka JAS-KÓŁKA Team

Fot. Basia Dominiak, Sylwia Sajdak,Wiktor Bubniak,

Zobacz więcej

DOŁĄCZ DO NAS