11Maj
Aktualności

Road Maraton Rajcza Tour

Szosowy występ Rysianka Teamu w Rajcza Tour. Niewątpliwie cykl Road Maraton i jego górskie edycje należą do tych najbardziej wymagających szosowych perełek. Tym razem niedaleko siedziby Rysiów, bo w sąsiedniej Rajczy organizatorzy przeprowadzili 10.edycję swojego cyklu, edycji Rajcza Tour, zaliczanego do klasyfikacji górskiej. Trasa o długości 73 km i 1550 m przewyższenia była bardzo wymagająca, szczególnie na pętlach kończących rywalizację tej świetnej imprezy.

Start honorowy w Rajczy i zapowiadany ostry po 10 km był dla niektórych mocnym przeżyciem mającym kulminację w twardych odcinkach podjazdowych na Kotelnicę/Kiczorę. Średnia prędkość 35-40km/godz w honorowym , spokojnym niby starcie, nie wróżyła nic optymistycznego na dalszą prawdziwą rywalizację dla niektórych zawodników. Zwłaszcza tych nie jeżdżących na co dzień po górskich trasach. Chwila oddechu po minięciu Przełęczy Graniczne i jazda po słowackiej stronie, która była rozgrzewką do dalszej, mocnej jazdy z licznymi, sztywnymi podjazdami. W górskich etapach , przy amatorskim pojmowaniu sensu rywalizacji powstaje mniej i więcej mniejszych grupek oraz pojedynczych „gladiatorów” mierzących się z 25-30%, asfaltowymi podjazdami. Powrót do Zwardonia po polskiej stronie i zaczyna się prawdziwa zabawa na karuzeli zwanej Kotelnica – miejsce mety jak również męczarni na stromych, wspomnianych ścianach – podjazdach górskich. Na pewno pogoda , która stworzyła swoiste okno pogodowe, była sprzymierzeńcem zarówno zawodników i organizatorów. Ekipa z Road Maraton jak zwykle stanęła na wysokim poziomie organizacyjnym i zapewniła uczestnikom dobrą zabawę.

Angelika Tlołka – JAS-KÓŁKA 1. miejsce wśród Pań

Zabawa w kolarstwo szosowe jest jedną z form aktywnego spędzania czasu w RYSIANKA TEAM, zachęcamy do treningów na szosie i sprawdzania się na beskidzkich trasach!

Edycję w Rajczy wygrywa Sebastian Druszkiewicz, który na emocjonującym finiszu o 0,5 sek !!! … wyprzedza Piotra Tomana Gratulujemy !!!

Wyniki:

  1. Sebastian Druszkiewicz IN MOGILNAY CYCLING TEAM czas: 2:08:51,19
  2. Piotr Toman – MAJKA DAYS czas: 2:08:51,84
  3. Tomasz Gajak – CYCLO CZĘSTOCHOWA DOBRE SKLEPY ROWEROWE

……………………………………………………………………………………………………………………………….

63. Roman Bułka RYSIANKA TEAM czas: 2:31:08

89. Paweł Pawlus RYSIANKA TEAM czas: 2:40:51

125. Tomasz Trela RYSIANKA TEAM czas 3:03:51

128. Przemysław Mazurek RYSIANKA TEAM czas: 3:07:24

Roman Bułka – Rysianka Team
Paweł Pawlus – Rysianka Team
Tomasz Trela Rysianka Team
Przemysław Mazurek – Rysianka Team


Zobacz więcej

DOŁĄCZ DO NAS