18Maj
Aktualności

Tour de Silesia 510km / 7100m

Ultramaraton kolarski wśród gór Beskidów zawsze rodzi mieszane uczucia wśród zawodników, którzy decydują się stanąć na starcie tej wytrzymałościowej imprezy – wyścigu kolarskiego, którego ukończenie jest zwycięstwem i powodem do radości okupionej morderczą walką z podjazdami, jaki zafundowali organizatorzy Tour de Silesia!!!

Trasa maratonu prowadzi przez malownicze tereny pogranicza Polski i Czech. Zawodnicy pokonają odcinki płaskie, pagórkowate oraz górskie. Jest to prawdziwa ultra mieszanka, która przy każdej pogodzie potrafi zaspokoić najbardziej wymagających zawodników. Widoki z Łysej Góry (Lysá Hora), czy Pradziada towarzyszą śmiałkom na tej wymagającej trasie.

Roman Bułka RYSIANKA TEAM

Romek Bułka z Rysianka Team podjął wyzwanie i stanął na starcie, podejmując próbę zmierzenia się z dystansem i wzniosami terenu, których nazbierało się ponad 7000 m . Przy takich dystansach ważną rolę odgrywa głowa – psycha, którą nasz kolega z teamu ma mocną. Były chwile zwątpienia i zawahania, ale dopingowany przez przyjaciół, rodzinę i motywowany słowami wsparcia pokonał trasę 510 km w 24 godz. 50 min . Wśród 89 startujących zajął 9. miejsce. Gratulacje !!!