07Kwi
Aktualności

XX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

Mnóstwo przygotowań, tony wyrzeczeń i godziny poświęconego czasu. Tak krótkim wstępem można opisać każdego kto przygotowywał się kiedyś do jakichkolwiek zawodów.

I tym razem nie było inaczej… półmaraton żywiecki to jeden z najbardziej wymagających asfaltowych półmaratonów w Polsce. 21 km 95m bardzo zróżnicowanej trasy z licznymi podbiegami i zbiegami. Nie przestrasza to jednak biegaczy z całej Polski ponieważ na tegorocznym biegu wystartowało prawie 1700 zawodników. Pogoda czysto na wynik. Jedni biegli żeby przebiec ten dystans, drudzy walczyli o własne rekordy. Rysianka Team reprezentowali właśnie tacy zawodnicy. Nie obyło się bez wysokich miejsc.

Marcin Dyrlaga w kategorii OPEN zdobył 9 miejsce i 6 m. wśród Polaków, a w kategorii najlepszy zawodnik Powiatu Żywieckiego stanął na najwyższym I miejscu z czasem 1:17:55! Brawo również dla pozostałych biegaczy Teamu: Stopki Jana, Kupczak Bogusławy, Worek Magdaleny, Motyki Tadeusza, Motyki Agaty, Tyrlik Barbary, Zdynowskich Stanisława i Jacka oraz Stolarczyka Stanisława. Brawo za pokonanie XX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

autor tekstu: JD

Marcin Dyrlaga

Zobacz więcej

DOŁĄCZ DO NAS