HERO Beskidy 2023

Termin: 01 – 10.07.2023

ZAPISZ SIĘ !!! WWW.BGTIMESPORT.PL– link

❗️❗️❗️HERO BESKIDY ⛔️⛔️⛔️UWAGA❗️❗️❗️
Dystans GIGA na 80km ścinka i zrywka drzew. Na długości ok. 150m Od 19.06-02.07. Po minięciu Słowianki i Suchego Gronia. Wjazd w ścianę lasu i zjazd do głównej szutrówki w stronę Sopotni i TU właśnie zrywka.
Możliwy przejazd/przełaj przez drzewa TYLKO w WEEKENDY na własną odpowiedzialność.


😁😁😁 UWAGA! Przedłużamy z tego względu termin zakończenia rywalizacji na HERO BESKIDY do 10.07 dla wszystkich dystansów.💪💪💪

HERO Beskidy MTB 2023 – wyzwanie i świetna przygoda trwająca cały czerwiec. Maraton rowerowy dla wszystkich, którzy zapragną zmierzyć się z Beskidami. Luźna formuła w której Ty decydujesz w którym dniu wystartujesz. Moc wrażeń gwarantowana. Trasa częściowo oznaczona, ale własna nawigacja po udostępnionym przez nas tracku kluczem do sukcesu i okazania się BOHATEREM Beskidów. Beskidy czekają na Ciebie. Jedź z przyjaciółmi lub solo. Powodzenia.

Trasy HERO Beskidy 2023:

MEGA: 67 km / 2400m Track GPX Mega

————————————————————————————————–

GIGA: 116 km / 4000m Track GPX Giga

—————————————————————————————————

SUPERHERO: 183 km/ 6400m – informacje poniżej

—————————————————————————————————

Na uczestników czekają wyśmienite beskidzkie trasy, moc wrażeń podczas pokonywania leśnych ostępów gwarantowana, emocje na zjazdach, odkrywanie własnych możliwości i pokonywanie słabości na podjazdach będzie Ci towarzyszyć od startu do mety. Jeżeli podołasz wyzwaniu to już nic więcej w Beskidach rowerowo nie powinno Cię zaskoczyć.

MIEJSCE: Węgierska Górka, Beskid Śląski i Żywiecki

START i META (MEGA,GIGA): Bulwary nad Sołą przy Restauracji KLUBOWA / PARKINGI ul. Plażowa 12 wskazówka dojazdu GOOGLE maps – pobierz

Oznaczenia na trasie będą umieszczone tylko w miejscach, w których może być wątpliwość co do dalszego pokonywania trasy w odpowiednim kierunku (skrzyżowania leśne) i na rozjeździe MEGA/GIGA. Jedziemy posługując się śladem gpx. Wasza zdolność orientacji w terenie będzie pomocna. Niemniej jednak nie ma trudności w nawigacji. Z uwagi na to, że zawody trwają 30 dni może dochodzić do zrywania oznaczeń lub ich nieprawidłowego umieszczania przez osoby trzecie. Prosimy o sygnały od Was z trasy lub po ukończeniu w razie zauważenia nieścisłości w tym zakresie. Zalecamy w pierwszej kolejności brać pod uwagę ślad gpx.

START: Węgierska Górka – Glinne – Hala Radziechowska – Magurka Radziechowska – Dolina Zimnika – Skrzyczne – Solisko – Malinów – Przysłop pod Baranią Górą – Kamesznica Górna – Węgierska Górka – Abrahamów – Skała – Słowianka – Sopotnia Wielka – Hala Rysianka – Hala Redykalna – Hala Boracza – Prusów – Żabnica – META: Węgierska Górka

PARAMETRY TRASY:

Dystans MEGA 67 km / 2400 m przewyższenia (1/2 GIGA – część śląska) Track MEGA GPX – pobierz

Numer startowy MEGA

Dystans GIGA 116 km / 4000 m przewyższenia (część śląska + część żywiecka) Track GIGA GPX – pobierz

Numer startowy GIGA

Mapa – trasa – poglądowa z pierwszej edycji; trasa GIGA. Trasa MEGA pokrywa się do ok 65 km z trasą GIGA.

W celu pobrania mapy turystycznej w lepszej rozdzielczości – kliknij na mapę poniżej (trasy w 2023 identyczne jak w 2022)

POBIERZ w większej rozdzielczości – Kliknij na mapę

ZASADY UCZESTNICTWA:

 1. Zapisz się na: www.bgtimesport.pl
 2. Wybierz jeden z dystansów MEGA lub GIGA.
 3. Pobierz ślad wybranej trasy GPX HERO Beskidy na swoje urządzenie nawigacyjne.
 4. Wyślij SMS w momencie startu pod numer tel. 530-976-445 (numer masz na numerze startowym) podając imię i nazwisko oraz nr startowy.
 5. Przejedź zgodnie z tym śladem dystans rowerem napędzanym wyłącznie siłą ludzkich mięśni w okresie 1 – 10.07.2023
 6. Sam wybierasz porę dnia i warunki pogodowe do rywalizacji… głównie ze samym sobą 🙂
 7. Udostępnij przejechaną przez Ciebie trasę Hero Beskidy na swoim profilu w aplikacji STRAVA
 8. Można kilkukrotnie podejmować (poprawiać) wyzwanie przejechania wybranej konkretnej trasy w ramach jednej opłaty. Za każdym razem należy się stosować do warunków klasyfikacji tzn przesyłać nam informacje (SMS,ślady gpx, link do STRAVY) Najlepszy czas z Twoich przejazdów będzie brany pod uwagę.
 9. Jeżeli nie ukończysz wybranej trasy i otrzymasz DNF: 1) możesz próbować do skutku na tym samym dystansie. 2) możesz wystartować na drugim dystansie zapisując się i opłacając nowy pakiet startowy. (otrzymujesz nowy numer startowy).
 10. Przejechanie połowy dystansu GIGA jeżeli został wybrany nie jest równoznaczne z ukończeniem dystansu MEGA, nie można być sklasyfikowanym.

WARUNKI KLASYFIKACJI:

 1. Prześlij link do Twojej jazdy zapisanej w aplikacji STRAVA oraz osobno plik .gpx z zapisem śladu na adres: hero@rysiankateam.pl w ciągu 24h od ukończenia przejazdu.
 2. Jeżeli nie korzystasz z aplikacji STRAVA prześlij nam swój zapis w postaci pliku .gpx na hero@rysiankateam.pl
 3. Wykonaj i prześlij nam mailem zdjęcia z miejsc 1,2,3 i 6 (MEGA – 4 zdjęcia) i 1,2,3,4,5,6 (GIGA – 6 zdjęć).
  1. (1 – GIGA/MEGA) Szałas na Hali Radziechowskiej – 9,5km / (2 – GIGA/MEGA) Skrzyczne – 27km / (3 – GIGA/MEGA) Schronisko Przysłop – 52km / (4 – GIGA) Schronisko Słowianka – 77,5km / (5- GIGA) Schronisko Hala Rysianka – 99km / (6 – GIGA/MEGA) Baner HERO Beskidy MTB na mecie – 116km. – te miejsca oprócz Szałasu(1) możesz również potraktować jako BUFETY znajdują się tam punkty gastronomiczne – schroniska górskie. Zdjęcie musi przedstawiać: Ciebie + numer startowy + Twój rower z widoczną ramą… na tle charakterystycznego elementu tego miejsca. Za każdy brak zdjęcia z ustalonego miejsca = 30 min. doliczone do Twojego czasu przejazdu!!!
 4. Miej ze sobą aparat lub telefon z możliwością wykonywania zdjęć. Zalecamy uśmiech na twarzy przez cały czas trwania rywalizacji – nasze foto/video pułapki są rozstawione w kilku miejscach trasy.
 5. Jeżeli zjedziesz w którymś punkcie z trasy musisz wrócić do tego samego miejsca i kontynuować jazdę, w przeciwnym razie naliczone zostaną minuty karne (10 min, 20 min, 30 min, 60 min) przez sędziego zawodów, doskonale znającego specyfikę trenu i trasy. Analizując przesłane tracki w zależności od odchyleń od prawidłowości nawigacji jazdy będą naliczane minuty karne. W razie zbyt dużych odstępstw od wyznaczonej trasy przejazd może nie zostać zaliczony.
 6. Powyższe informacje muszą się znaleźć na naszym mailu w ciągu 24 h od momentu ukończenia przejazdu trasy.
 7. Uczestnik którego czas przejazdu będzie najkrótszy zostaje zwycięzcą.
 8. Wyniki będą uaktualniane w miarę możliwości na bieżąco na stronie www.bgtimesport.pl
 9. Wręczenie nagród podczas Duathlon Vertical Rysianka w dniu 15.10.2023 – info o tej imprezie znajdziecie na naszej stronie.
 10. W przypadku udziału w dwóch dystansach (SUPERHERO) do głównej klasyfikacji przyjmujemy pierwszy nadesłany ślad gpx dystansu który został wybrany.

SUPERHERO 183 km / 6400m – start na dwóch dystansach:

 1. Można wystartować na dwóch dystansach opłacając osobno udział w MEGA i GIGA. – otrzymasz 2 numery startowe!
 2. Uczestnik musi w ciągu 48 godzin (2 dni) przejechać MEGA i GIGA
 3. Uczestnik po przejechaniu pierwszego wybranego dystansu zobowiązany jest przesłać nam track + zdjęcia, zanim stanie na starcie drugiego dystansu.
 4. Start trzeba traktować jak dwa niezależne wyścigi, zerujemy liczniki po każdym dystansie. Zalecamy startować dzień po dniu z nocną regeneracją – etapówka.
 5. W SUPERHERO o zwycięstwie decyduje czas łączny oraz dopełnienie zasad uczestnictwa i klasyfikacji.
 6. Klasyfikacja OPEN kobiet i mężczyzn.
 7. Start w SUPERHERO nie wyklucza z klasyfikacji w tradycyjnym starcie na dystansach MEGA lub GIGA.
 8. Startując w SUPERHERO pierwszy wybrany dystans jest klasyfikowany w ogólnej klasyfikacji MEGA lub GIGA.

Trasa prowadzi górskimi drogami leśnymi. Głównie szerokie szutry, polne drogi, szlaki górskie i single. Kilka mocnych kamienistych zjazdów po „beskidzkiej rąbance”. Podjazdy długie, kilka stromych odcinków, ale technicznie łatwe. Krótki odcinek ok 200m „z buta” na początku (na 4 km trasy) oraz przed Skrzycznem o 100m. Reszta to przejezdne szlaki górskie. Nawigujecie sami ze swoich urządzeń. Ścieżki są czytelne i łatwe do namierzenia. Dystans MEGA pokrywa się do ok. 65 km z trasą GIGA. Rozjazd MEGA/GIGA będzie oznaczony.

INFORMACJE DODATKOWE:

 1. Wyścig ma charakter jazdy indywidualnej lub w małych grupach jeżeli zdecydujecie pojechać z przyjaciółmi.
 2. Jedziesz na własną odpowiedzialność w otwartym ruchu drogowym. Zalecamy posiadać ubezpieczenie i być wyposażonym w odpowiedni sprzęt i ubiór. To jest długi i wyczerpujący trip po Beskidach.
 3. Zalecamy posiadać w telefonie aplikację RATUNEK. Nie ma zabezpieczenia medycznego na trasie.
 4. Korzystasz z własnej nawigacji, zadbaj o doładowanie baterii. Trasa nie jest w całości oznakowana. Nie ma bufetów, ale trasa przebiega obok schronisk PTTK, sklepów i strumyków.
 5. Po rejestracji i opłaceniu wpisowego prześlemy Ci pakiet startowy na podany przy zapisach adres.
 6. Zapisy trwają do 30.06, czyli również w trakcie rozgrywanej konkurencji można się zapisywać i wziąć udział. Pakiety z numerem startowym wysyłamy listem priorytetowym (czas przesyłki do 2 dni) Zaczynamy wysyłać Od 10.04.2023 po zaksięgowaniu wpłaty i wysyłamy do 31.05.2023. Po tym terminie odbiór osobisty.

Opłata startowa:

do 31.05.2023 – 70 zł

1 – 30.06.2023 – 100 zł

Wpisowe przeznaczamy na pakiety startowe i nagrody tj. pieńki, koszulki, kominy pamiątkowe, bidony, a jak coś zostanie to na działalność statutową stowarzyszenia. Oczywiście sponsorów zapraszamy do współpracy, aby wzbogacić pulę nagród dla uczestników 🙂

PAKIETY STARTOWE wysyłamy listem priorytetowym lub możliwy jest odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się. Napisz na: hero@rysiankateam.pl

 1. Numer startowy
 2. Pamiątkowy komin/bandana + bidon HERO Beskidy
 3. Wysyłka listem priorytetowym
 4. Ślad przebiegu trasy „gpx” do pobrania
 5. Częściowo oznakowaną atrakcyjną trasę.
 6. Obsługa sędziowska – analiza tracków gpx
 7. Czerwcowe piękno Beskidów 🙂
Bidony
Komin HERO Beskidy

KLASYFIKACJA:

KOBIETY i MĘŻCZYŹNI

UWAGA!!! Osoby do 18 – tego roku mogą wystartować TYLKO i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która będzie towarzyszyć uczestnikowi przez cały czas odbywającej się konkurencji.

K1/M1 – roczniki 2004 – 2013r

K2/M2 – roczniki 1994 – 2003r

K3/M3 – roczniki 1984 – 1993r

K4/M4 – roczniki 1974 – 1983r

K5/M5 – roczniki 1964 – 1973r

K6/M6 – roczniki 1954 – 1963r

K7/M7 – roczniki 1944 – 1953r

NAGRODY w MEGA i GIGA:

Piękne statuetki „PIEŃKI” dla pierwszej trójki zwycięzców OPEN na dystansach MEGA i GIGA dla kobiet i mężczyzn. OPEN K/M

——————————————————————————————————————–

Koszulki kolarskie HERO BESKIDY special edition VERGE Sport model STRIKE 3.0 (w przypadku gdy ta sam osoba znajdzie się w pierwszej trójce dwóch dystansów przysługuje tylko jedna koszulka)

Mamy dużo pytań o możliwość nabycia koszulek przez uczestników startujących w zawodach. Koszulki, a także spodenki – przedstawiamy na stronie FB #rysiankateam – może otrzymać każdy uczestnik odpłatnie.

Są to znakomitej jakości stroje kolarskie, które używamy w naszym teamie, a także są eksploatowane przez inne drużyny kolarskie zaopatrujące się w firmie Verge Sport.

Są kosztowne, ale na pewno warte swojej ceny, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że to ocena subiektywna, dlatego prosimy o zachowanie swoich prywatnych opinii dla siebie. Zarówno co do ceny jaki i doświadczeń które mogły być różne, ale sądzimy że pozytywne.

Zdecydowaliśmy, że jeżeli ktoś zechcę „otrzymać” koszulkę, spodenki to owszem jest to możliwe. Jako stowarzyszenie nie możemy handlować rzeczami w taki sposób – sprzedawać, dlatego kto będzie chciał otrzyma to w zamian za „darowiznę na cele statutowe” przesłane na konto stowarzyszenia.

Do koszulki i do spodenek doliczmy do ceny nabycia w Verge Sport: 50zł, które wykorzystamy w celach statutowych np. do organizacji kolejnych zawodów które planujemy.

Koszt koszulki: 300 zł, Spodenki: 450 zł

Numer konta stowarzyszenia Bank BPS  36 8131 0005 0018 4003 2000 0010

UWAGA: W tytule przelewu należy podać: „darowizna na cele statutowe oraz imię i nazwisko. Następnie należy dowód wpłaty wysłać na maila: kontakt@rysiankateam.pl oraz podać rozmiar.

UWAGA: Zamówienia przyjmujemy do 30.06. Następnie wysyłamy zamówienie do Verge Sport. Wtedy określimy termin realizacji. (może potrwać 4-8 tygodni w zależności od obłożenia ich produkcji)

Rozmiarówka:

Koszulka: https://www.vergesport.com/pl-pl/verge-custom/strike-30-jersey-short-sleeve/

Spodenki: https://www.vergesport.com/pl-pl/verge-custom/strike-20-bib-shorts/

——————————————————————————————————————–

Nagrody rzeczowe i vouchery na wyjazdy z www.wyjazdymtb.pl w miarę hojności sponsorów.

NAGRODY SUPERHERO:

Dla zwycięzców SUPERHERO w kategorii OPEN K i M nagrody w postaci voucherów na wyjazdy od www.wyjazdymtb.pl

1. miejsce K/M – VOUCHER 1000 zł

2. miejsce K/M – VOUCHER 800 zł

3. miejsce K/M – VOUCHER 500 zł

ZAPISZ SIĘ !!! WWW.BGTIMESPORT.PL

POWODZENIA !!!

GALERIA z ubiegłych edycji 🙂 zdjęcia uczestników !

DOŁĄCZ DO NAS