BIKE PARK

czyli Park Rowerowy Rysianka to otwarty i bezpłatny, treningowy kompleks rowerowy zlokalizowany na połączeniu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w Węgierskiej Górce. Twórcą i gospodarzem obiektu jest Beskidzkie Stowarzyszenie Sportowe Rysianka.

Rowerzyści w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania mogą korzystać z kilku ziemnych torów: MAŁY RYŚ, PUMPTRACK, JUMP TRACK oraz DIRT i TRIAL (na ukończeniu). W niektóre tory wkomponowane są drewniane przeszkody i najazdy jak: mostek, huśtawka, fale, korzenie, równoważnia, speedbox, kicker…

„Coś z niczego”

Budowa Parku Rowerowego Rysianka w Węgierskiej Górce możliwa była dzięki lokalnej inicjatywie społecznej, na którą złożyły się:

  • Praca wolontariuszy i sympatyków Stowarzyszenia Rysianka
  • Pomoc mieszkańców i zaangażowanie przedsiębiorców
  • Granty finansowe: Żywiec Zdrój, Orlen, Santander

Kompleks stał się wizytówką na wjeździe do naszej miejscowości. Obecnie sąsiaduje z malowniczą ścieżką rowerową, jego budowa pozwoliła zrewitalizować zaniedbany teren nad rzeką Sołą.

UTRZYMANIE, SERWIS, WSPARCIE

Prawidłowe funkcjonowanie kompleksu spoczywa na barkach Stowarzyszenia Rysianka. Wolontariusze i sympatycy poświęcają swój wolny czas na prace rozwojowe i porządkowe. Okresowe serwisowanie torów wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Z góry dziękujemy za wsparcie finansowe, osobowe i rzeczowe. Pragniemy stworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich lubiących sport, rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną.

Możesz w każdej chwili wesprzeć nas finansowo poprzez wpłatę na konto:

BESKIDZKIE STOWARZYSZENIE SPORTOWE „RYSIANKA”
ul. Wyspiańskiego 22, 34-350 Węgierska Górka
Bank BPS w Węgierskiej Górce  36 8131 0005 0018 4003 2000 0010
tytuł wpłaty: na działalność statutową.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA W PARKU!

FOTOGALERIA

Odzwiedź nasz profil na facebooku

DOŁĄCZ DO NAS