26Gru
Aktualności

Rysianka Team w lokalnych mediach – społecznie i na sportowo.

RYSIANKA TEAM – sportowo i społecznie.

Grupa sympatyków kolarstwa, biegów górskich i skitouringu zrzeszonych pod szyldem beskidzkiego Rysia z roku na rok rośnie w siłę. Najmocniejsi pokazują swój sportowy pazur podczas ważnych imprez w regionie i w kraju, a najaktywniejsi realizują się podczas organizacji zawodów oraz szeregu inicjatyw.

Mijający rok był dla Beskidzkiego Stowarzyszenia Sportowego Rysianka niezwykle owocny.

25 sierpnia 2019 odbyła się pierwsza edycja zawodów w kolarstwie górskim Uphill MTB Rysianka,

a miesiąc wcześniej II edycja zawodów rowerowo-biegowych Duathlon Vertical Rysianka.

Ścianka na przepaku wooooow!!!!

Cel był jeden: Hala Rysianka! Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom i zapowiedzieli start w kolejnych edycjach. Jeszcze wcześniej, tj. zimą, impreza Beskidy Fat Bike Challenge zgromadziła wielu pasjonatów jazdy po śnieżnych beskidzkich szlakach.

Jesienią zeszłego roku Stowarzyszenie Rysianka podjęło decyzję o budowie treningowego toru rowerowego. Realizacja projektu przybrała formę Akcji Społecznej, autorom udało się zaangażować mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców, niezależne instytucje oraz przyciągnąć grantodawców, w tym lokalnego partnera – firmę Żywiec Zdrój. Prace ziemne u zbiegu ulic Zielonej i Granicznej trwały cały rok, na uznanie zasługuje fakt, że ich sporą część wykonało osobiście młode pokolenie rowerzystów. W efekcie tych działań powstał nie jeden tor ale cały kompleks pod nazwą Park Rowerowy Rysianka, udało się przy tym zrewitalizować zaniedbany teren nad brzegiem Soły i upiększyć wjazd do naszej miejscowości.

19 października 2019 nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu i pierwsze zawody. Od wiosny przyszłego roku będziemy mogli korzystać z 4 ogólnodostępnych, niezależnych torów treningowych: Mały Ryś, Pumptrack, WG Jumptrack oraz Dirt połączonych z systemem  gminnych ścieżek rowerowych.

Stowarzyszenie Rysianka dziękuję wszystkim osobom, które wsparły akcję swoją pracą, materialnie oraz finansowo. Jednocześnie zwracamy się o dalszą pomoc w dokończeniu dzieła.

Pan Wójt Piotr Tyrlik od początku wyraził poparcie dla tej inicjatywy i wskazywał na konieczność pomocy. Gmina włączyła teren Parku w system monitoringu, pomaga w zagospodarowaniu zieleni, w kolejnych latach będziemy mogli liczyć na finansowe wsparcie utrzymania obiektu oraz objęcie patronatem zawodów na Pumptracku. Zapraszamy mieszkańców i turystów do wspólnej jazdy w gronie rodziny i znajomych. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i korzystaniu z kasków rowerowych.

W roku 2020 Rysianka Team zaprasza na rowerowo – biegowe imprezy sportowe:

Rozpoczynamy już w lutym II edycją Beskidy Fat Bike Challenge, czyli zimową odsłoną jazdy MTB. Rower tylko latem to mit. O każdej porze roku to świetna rozrywka. Będziemy się ścigać na tzw. „grubasach” i zwykłych rowerach MTB.

W maju czekają nas emocje w Parku Rowerowym, kiedy to odbędzie się festiwal rowerowy RYSIANKA BIKE FESTIVAL. Imprezy na torach: Pumptrack, Mały Ryś i emocjonujące pokazy na Jumptracku na pewno spodobają się publiczności. Zawody o Puchar Wójta na Pumptracku dostarczą wielu emocji w sportowej rywalizacji.

Uphill MTB Rysianka to propozycja na lipiec, kiedy to będziemy rywalizować na beskidzkich szlakach podczas podjazdu na Halę Rysiankę i wspólnie przeżywać wysiłek zawodniczek i zawodników, tak jak to miało miejsce w 2019 roku. Kolejna edycja, dobre przyjęcie przez zawodników i świetna zabawa z finałem na Rysiance!

We wrześniu z kolei odbędzie się 3 edycja zawodów Duathlon Vertical Rysianka, które z roku na rok gromadzą coraz większe grono sympatyków formuły rowerowo – biegowej.

Zapraszamy na wszystkie imprezy w których nie brakuje sportowego ducha walki i świetnej atmosfery wśród uczestników oraz organizatorów. Dziękujemy wszystkim sympatykom i przyjaciołom naszego stowarzyszenia. Dziewczynom i chłopakowi z Ośrodka Promocji Gminy oraz władzom gminy za wsparcie w naszych dążeniach do usporotowiania lokalnej społeczności.

rysiankateam.pl    facebook   @rysiankateam @rysiankapark

Zobacz więcej

DOŁĄCZ DO NAS